E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Wiosenna zmiana? Jasna sprawa!

 

Na wiosnę marzą nam się zmiany, eksperymenty i nowości. Żegnamy czapki, witamy nowe trendy.

Poszukujemy inspiracji, by zmienić look i powitać ciepłe dni innym wizerunkiem.

 

Weź to na chłodno
O to, co będzie modne w koloryzacji włosów i jak dbać o fryzurę zapytaliśmy naszego eksperta, p. Pawła Matrackiego  –  Mistrza Świata Fryzjerstwa i ambasadora marki L’biotica PROFESSIONAL THERAPY.

 

 

 

To już kolejny sezon, gdzie niezmiennie w czołówce trendów w koloryzacji włosów utrzymują się chłodne odcienie blondu. Jak je uzyskać, utrzymać i dlaczego nie zawsze włosy w odcieniu blond są tak chłodne jakbyśmy sobie tego życzyli - to pytania, z którymi najczęściej spotykam się w swojej pracy. Moja odpowiedz - melanina, a w zasadzie stosunek eumelaniny do feomelaniny. Eumelanina jest barwnikiem czarnobrązowym, feomelanina żółtoczerwonym i to właśnie przewaga w strukturze włosa tej ostatniej znacząco utrudnia uzyskanie i utrzymanie chłodnego blondu. I tu z pomocą przychodzi tzw. koło barw oraz pojęcie kolorów przeciwstawnych, to właśnie wiedza o kolorach antagonistycznych była inspiracją do stworzenia nowego produktu L’biotica PROFESSIONAL THERAPY BLOND TONER SHAMPOO. Jest to produkt, który wytrąci z włosa niepożądany ciepły żółty odcień, nawilży i wygładzi włos, zapewniając mu ochronę koloru i co ważne pomoże utrzymać pożądany odcień włosów, aż do kolejnej koloryzacji” – podpowiada p. Paweł Matracki.

A zatem, jeśli lubisz „zimowe” –  platynowe i srebrzyste odcienie, z powodzeniem możesz pozostać przy nich także tej wiosny. Wciąż będziesz w trendzie.

 

 

Cud, miód!

A co, jeśli nie bardzo widzisz siebie w silver blondach (nie każdy typ urody się z nimi lubi)? Wiedz, że na topie będzie także złoty blond.

Warto, by pasma wyglądały jak muśnięte słońcem, a nie były sztucznie przyżółcone. Ciepłe odcienie idealnie współgrają z ciemniejszą karnacją, więc panie o brązowych oczach i bardziej złocistej cerze z pewnością odnajdą się w tym kolorze.

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że miodowe blondy doskonale sprawdzą się z nonszalanckim (jednak kontrolowanym) „odrostem”. A zatem, ewentualna zmiana będzie nie tylko modna, ale i wygoda. Od teraz nie musisz „walczyć” z ciemnym przedziałkiem.

 

 

Co z regeneracją?

Zmiana koloru z ciemniejszego na jaśniejszy budzi uzasadnioną troskę o kondycję włosa: „czy nie zapłacę zbyt wysokiej ceny za przemianę w (jaśniejszą) blondynkę”?  „Czy nie skończę z sianem na głowie”?

Możemy Ciebie uspokoić… Profesjonalne salony fryzjerskie pracują na wysokiej jakości preparatach do koloryzacji, pozbawionych amoniaku i szkodliwych substancji. Zazwyczaj, wraz z rozjaśnianiem i koloryzacją, oferowany jest intensywnie regenerujący zabieg.

Efekt „jak z salonu” możesz podtrzymać w domowy zaciszu, stosując dobrej jakości kosmetyki – np. maskę z keratyną INTENSIVE REPAIR KERATIN MASK, która trafia w warstwę korową włosa i odbudowuje najbardziej uszkodzone miejsca. Zawarty w masce kondycjonujący ekstrakt z nasion amarantusa zapewnia idealną gładkość i połysk.

 

Zatem… KEEP CALM AND GO BLOND.

 

 

Więcej o produktach:

BLOND TONER SHAMPOO: https://lbiotica.pl/professional-therapy-blond-toner,447,pl.html 

INTENSIVE REPAIR KERATIN MASK: https://lbiotica.pl/professional-therapy-repair,452,pl.html 

 

archiwum