E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Wyścig z czasem - piękne i aksamitnie gładkie dłonie

 

Trend młodego, pięknego ciała niezmiennie jest aktualny. O ile jesteśmy w stanie zamarkować wiek na twarzy, poprzez różne kosmetyki: serum, kremy, makijaż itd., to jest część ciała, która zawsze zdradza wiek – nasze dłonie.

 

W miarę upływu lat, ale również pod wpływem wielu czynników zewnętrznych, skóra rąk marszczy się, a przebarwienia stają się bardziej widoczne.

Starzejące się i zaniedbane dłonie to jedno z większych pielęgnacyjnych zmartwień. Podobno jeden człowiek na ośmiu, bardziej martwi się o stan skóry dłoni niż twarzy.

 

 

Oto kilka sposobów, jak bez wypełniaczy, zastrzyków z tłuszczu i lasera usunąć przebarwienia i skutecznie zregenerować skórę dłoni.

 

Filtry UV

Kiedy organizm się starzeje, komórki znajdujące się w skórze tracą swoje właściwości i powodują, że melanina (brązowy barwnik, który daje nam opaleniznę), skupia się w widocznych miejscach, zwanych plamami starczymi lub plamami wątrobowymi. Ile z nich pojawi się na skórze, zależy m.in. od tego, jak bardzo ciało narażone było na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Promieniowanie powoduje nawet 80% widocznych oznak starzenia się, utraty jędrności, chropowatości i plam na skórze dłoni. Plamkom można zapobiec, bez konieczności kosztownych zabiegów laserem, poprzez stosowanie odpowiednich kremów z filtrami UVA i UVB.

 

Dieta

Odpowiednio zbilansowane jedzenie zapewni zdrowy i piękny wygląd zarówno skórze, jak i paznokciom. Upewnij się, że spożywasz odpowiednią ilość białka w postaci ryb, jaj, chudego mięsa i sera. Do tego warzywa i zawarte w nich przeciwutleniacze, które wzmocnią skórę i poprawią ochronę przed promieniowaniem i zanieczyszczeniami.

 

Suplementacja

Jeżeli dieta nie zapewnia 100% pokrycia w odpowiednie składniki odżywcze, można wspomóc się bezpieczną suplementacją. Która wzmocni paznokcie i poprawi wygląd skóry. Nowe produkty z serii L’biotica loveliness: Biotyna Mineral Complex oraz Skrzyp Polny Vitamin B Complex, doskonale się sprawdzą.

 

Maski w postaci rękawiczek

Używanie produktów do pielęgnacji dłoni w postaci rękawiczek to wspaniała terapia i niekwestionowany hit. Maska w postaci rękawiczek spełnia rolę filtra, który w połączeniu z ciepłotą ciała stopniowo uwalnia składniki aktywne i pomaga wnikać im w warstwy skóry. W przypadku maski peelingującej otrzymujemy natychmiastowy efekt gładkiej, rozjaśnionej i jednolitej skóry rąk. Natomiast maska regenerująca na dłonie zapewni odżywienie, nawilżenie i regenerację. Są to profesjonalne zabiegi do samodzielnego wykonania w domu.

 

Piękne i zadbane dłonie to bezwzględnie atrybut każdego człowieka. Warto więc poświęcić im odrobinę uwagi przy codziennej pielęgnacji.

 

 

archiwum