E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Ślimak w służbie urody

 

Prozdrowotne właściwości ślimaków były znane już w starożytności, kiedy to z powodzeniem leczono nimi ostry kaszel, wrzody żołądka czy choroby skóry.

Na podbój kosmetyki popularny mięczak wyruszył w latach 80. XX wieku, po odkryciu Fernando Bascunana – syna właścicieli hodowli ślimaków La Baba de Caracol (Helix Aspersa Muller), który zauważył, że skóra dłoni jego rodziców znacząco różni się od skóry innych osób i zaczął obserwować działanie śluzu ślimaka pod kątem wydobycia pełnego wachlarza właściwości pielęgnacyjnych.

 

 

 

W naturze śluz ślimaka chroni jego skórę przed uszkodzeniami, infekcjami, wysuszeniem i promieniami UV. Właściwości te mają doskonałe przełożenie na rezultaty pielęgnacji z wykorzystaniem tego składnika.

 

Filtrat śluzu ślimaka to składnik wielofunkcyjny, dający spektakularne efekty przy kontrolowaniu oznak starzenia się skóry, regeneracji, przywracaniu nawodnienia, łagodzeniu podrażnień, redukcji blizn i przebarwień oraz ochronie przed wolnymi rodnikami.  Jest bogatym źródłem kwasu glikolowego, naturalnego kolagenu, elastyny, alantoiny, polisacharydów, witamin A, C i E oraz naturalnych antybiotyków. 

Aktywne działanie śluzu ślimaka w połączeniu z kwasem hialuronowym błyskawicznie przywraca młody i promienny wygląd skóry, wydobywa jej naturalne piękno i opóźnia proces powstawania zmarszczek.   

 

W niektórych krajach, takich jak Tajlandia, Japonia czy Korea Południowa, istnieje możliwość skorzystania z sesji SPA z żywymi ślimakami. Zostają one umieszczone na twarzy klientki w taki sposób, aby poprzez swobodne poruszanie, pokryły śluzem jak największą powierzchnię skóry.

Pielęgnacyjne właściwości śluzu ślimaka możesz wykorzystać również w mniej inwazyjnej formie, w domowym zaciszu. Nie musisz się obawiać, że będzie to nieprzyjemne doznanie dla Twoich zmysłów. Kosmetyki ze śluzem ślimaka mają neutralny wygląd, zapach i teksturę.

 

 

Więcej informacji o produktach:

Maska na tkaninie ze śluzem slimaka: https://lbiotica.pl/snail-mask,462,pl.html 

Płatki pod oczy odmładzające: https://lbiotica.pl/odmladzajace-platki-pod-oczy,497,pl.html

Maseczka na noc Dermomask Biostymulacja: https://lbiotica.pl/dermomask-night-active,508,pl.html 

 

 

archiwum