E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Progestella - krem z naturalnym progesteronem

 
Z pomocą w walce z PMS, a także uciążliwą menopauzą może przyjść… krem!
Progestella  to innowacyjny krem z naturalnym ekstraktem z Wild Yam (dziki pochrzyn).
Ekstrakt zdzikiego pochrzynu zawiera substancje będące prekursorem biosyntezy naturalnego progesteronu.
 
 
 
 
 
Wild Yam (główny składnik aktywny kremu) w doniesieniach naukowych opisywany jest jako czynnik łagodzący objawy związane z:

 - MENOPAUZĄ: 

uderzenia gorąca, poty nocne, drażliwość, suchość pochwy, spadek libido, przygnębienie, bezsenność, zaburzenia koncentracji

 - PMS: 

zawroty oraz migrenowe bóle głowy, bóle i obrzęki piersi, drażliwość, przygnębienie, nudności, wymioty, spadek libido, zaburzenia apetytu, problemy z koncentracją, nadmierne pocenie, uczucie gorąca

 

 

WARTO WIEDZIEĆ

NIEDOBÓR PROGESTERONU- pojawia się w okresie menopauzy, w poowulacyjnej fazie cyklu (objawem jest PMS), u kobiet ze zdiagnozowaną endometriozą, powoduje zaburzenia cyklu miesiączkowego.

 

Progesteron to hormon żeński, który sprawia, że miesiączki są regularne. Jest on niezbędny do wystąpienia owulacji. Jego zadaniem jest przygotowanie macicy do zagnieżdżenia się komórki jajowej, a następnie do utrzymania ciąży. PMS to rezultat m.in. spadku poziomu progesteronu. Gdy jest go za mało, miesiączki stają się nieregularne, czasem mogą pojawiać się bardzo obfite krwawienia. Gdy kobieta jest w ciąży, niedobór progesteronu może doprowadzić do poronienia.

Osoby stosujące naturalny progesteron stwierdzają u siebie poprawę stanu ogólnego: przypływ  energii, lepszy sen, powrót libido, ustępowanie bólów pleców, poprawę stanu skóry.  Progesteron usuwa także owłosienie na twarzy i powoduje odrost włosów na głowie. 

Naturalny progesteron jest środkiem przedłużającym młodość kobiety. Odwraca zmiany w tkance łącznej, co wygładza skórę. Przy tych wszystkich zaletach, naturalny progesteron nie daje żadnych działań ubocznych. Organizm potrafi go metabolizować i wydalać. Często jego działanie przyczynia się do tego, że organizm ponownie podejmuje produkcję własnych hormonów. W latach 30. Russel E. Marker przemienił diosgeninę z dzikiego yamu (Dioscorea Villosa) w progesteron, mający identyczną budowę chemiczną jak ten wytwarzany w organizmie ludzkim. 

 

 

Progestella PMS i Progestella MENOPAUZA – to dwa nowe kremy marki L’biotica z naturalnym progesteronem.

Kremem Progestella smarujemy okolice wewnętrznej powierzchni ramion oraz ud. Zwróćmy uwagę, by za każdym razem krem wcierać w inne miejsce, co zapewnia lepsze wchłanianie. W miejsca posmarowane nie nakładamy już innych preparatów, bo mogą one utrudniać przyswajanie składników aktywnych Progestelli.
Naturalny progesteron jest wchłaniany przez podskórną tkankę tłuszczową a następnie uwalniany do krwi. Preparat najlepiej stosować dwa razy dziennie (rano i wieczorem – najlepiej przed snem) w ilości 1/8 do 1 łyżeczki dołączonej do opakowania dziennie. Dokładną dawkę każda kobieta dostosowuje do swoim indywidualnych potrzeb.

 

archiwum