E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Pokonaj łupież skutecznie - kuracja z Ketoxin

 

Przyczyny pojawiania się łupieżu

 

Dokładne przyczyny łupieżu nie są znane. Jedna z teorii głosi, że wiąże się on z produkcją hormonów, ponieważ często zaczyna się w okresie dojrzewania. Jest jednak wiele czynników, które zdecydowanie mogą mieć wpływ na pojawianie się tego, mało estetycznego, schorzenia.

 

 

 

Czynniki, które mogą prowadzić do powstawania łupieżu:

 • Łojotokowe zapalenie skóry - Osoby z łojotokowym zapaleniem skóry mają podrażnioną, tłustą skórę i częściej może występować u nich łupież; schorzenie to jest ściśle powiązane z występowaniem grzyba z rodz. Malassezia, który normalnie żyje na skalpie i żeruje na olejach, wydzielanych przez mieszki włosowe, zwykle nie powoduje problemu, ale gdy staje się nadmiernie aktywny, powoduje podrażnienie i wytwarzanie dodatkowych komórek, te obumierając tworzą łupież
 • Stan skóry - Osoby z łuszczycą, egzemą i niektórymi innymi zaburzeniami skóry, częściej zapadają na łupież. Grzybica skóry głowy również może powodować łupież.
 • Drożdże – ludzie wrażliwi na drożdże mają niestety większe szanse na pojawienie się łupieżu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym
 • Sucha skóra - osoby z suchą skórą częściej mają łupież. Zimna zima w połączeniu z przegrzanymi pomieszczeniami jest częstą przyczyną swędzącej, łuszczącej się skóry. Łupież, który wyrasta z suchej skóry, ma zwykle mniejsze, nieoleiste płatki.
 • Nieodpowiednia pielęgnacja – Regularne czesanie i mycie włosów zmniejsza ryzyko łupieżu, ponieważ pomaga w naturalnym, systematycznym usuwaniu obumarłych komórek naskórka.
 • Źle dobrane kosmetyki - Niektóre produkty do pielęgnacji włosów mogą powodować zaczerwienienie, swędzenie skóry głowy, co za tym idzie, wystąpienie łupieżu.
 • Nieodpowiedna dieta - Nie spożywanie wystarczającej ilości żywności zawierającej cynk, witaminy z grupy B i niektóre rodzaje tłuszczów może zwiększać ryzyko występowania łupieżu.
 • Stres - Może istnieć związek między stresem a wieloma problemami skórnymi, m.in. łupieżem.

 

Łupież najczęściej występuje u ludzi w średnim wieku, choć może trwać całe życie. Częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet, prawdopodobnie ze względu na gospodarkę hormonalną.

 

 

Jak pokonać łupież

Należy przeprowadzić kurację, która oczyści skórę głowy z nadmiaru drobnoustrojów, przywróci skórze głowy naturalne funkcje ochronne, dzięki czemu skutecznie zahamuje rozwój łupieżu, zlikwiduje objawy i zapobiegnie jego nawrotom.

 

 

Kuracja z Ketoxin

Inteligentne dermo-kosmeceutyki z linii Ketoxin przywrócą zdrową, wolną od łupieżu skórę głowy oraz sprawią, że włosy będą piękne, odżywione i przyjemne w dotyku. Kuracja przeznaczona jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, dla każdego rodzaju włosów, dotkniętych zarówno problemem łupieżu suchego i tłustego.

 

 

Jak działa Ketoxin Med?

 • Aktywne połączenie Ciclopirox + Octopirox® to innowacyjna integracja składników wysoce aktywnych, wykazujących szerokie spektrum działania w niwelowaniu objawów łupieżu skóry głowy i zapobieganiu jego nawrotom. Unikalny mechanizm zachodzących reakcji, zapewnia połączenie właściwości przeciwgrzybicznych, przeciwbakteryjnych oraz przeciwzapalnych.Synergiczne działanie dwóch składników o wspólnych właściwościach, lecz różnej budowie przestrzennej (cyklicznej i alifatycznej), skutecznie eliminuje przyczyny oraz objawy łupieżu, chroni naturalna florę bakteryjną skóry głowy oraz ogranicza namnażanie się szkodliwych bakterii i drożdżaków z rodz. Malassezia oraz Candida, odpowiedzialnych za powstawanie łupieżu.
 • Integracja powyższych składników, wspomagana dodatkowo obecnością mocznika i cynku zapobiega jego nawrotom. Cynk poprawia metabolizm komórkowy, działa przeciwzapalnie, zwalcza łupież oraz regeneruje tkanki – jony cynku aktywują enzymy stymulujące syntezę i regenerację kolagenu oraz elastyny. Mocznik to naturalny czynnik nawilżający. Działa zmiękczająco, przeciwświądowo i nawilżająco. Ułatwia wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry.
 • Kompleks Hair SPA (Xylitol i Lactitol) zapewnia równowagę mikroflory skóry, walczy z nadmierną suchością, swędzeniem i podrażnieniami, zapewniając natychmiastowe i długotrwałe nawodnienie. Reguluje proces łuszczenia się naskórka, wzmacnia barierę skórną.
 • Połączenie rozmarynu z rumiankiem oczyszcza skórę głowy, zmniejszając łojotok. Usuwa bakterie i grzyby, nagromadzone w gruczołach łojowych skóry głowy. Rozmaryn dodatkowo poprawia mikrocyrkulację w naczyniach skóry głowy, pobudzając lokalny przepływ krwi i dostarczając włosom składników odżywczych.
 • Działanie regenerujące wzmocnione jest przez zawartość odżywczej Witaminy B3 (niacyny) i Prowitaminy B5 (d-panthenolu). Niacyna efektywnie hamuje wypadanie włosów oraz poprawia kondycję skóry głowy. Poprawia krążenie krwi w skórze głowy, ułatwiając transport substancji odżywczych i tlenu. Stymuluje syntezę kolagenu. Panthenol nawilża skórę i włosy, przyspiesza gojenie podrażnień, działa łagodząco i przeciwzapalnie. Poprawia pigmentację włosa, zapobiega rozdwajaniu końcówek.

 

 

 

 

Produkt Ketoxin MED został poddany wnikliwym badaniom i ocenie konsumentów, w celu oszacowania działania i poziomu satysfakcji po zastosowaniu szamponu.

 

88% testujących stwierdziło, że produkt:

 • doskonale oczyszcza włosy i skórę z sebum
 • zmniejsza objawy łupieżu podczas systematycznego stosowania
 • zapewnia prawidłową higienę skóry głowy i włosów

 

Badanie przeprowadzone przez J.S. Hamilton International Sp. z o.o.

 

 

 

archiwum