E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Peptyd miedziowy - potężna broń przeciw starzeniu

 

 

Peptydy miedzi mają imponujący kliniczny rodowód, sięgający lat 70 XX wieku.

Od około 20 lat wykorzystywane są w produktach do pielęgnacji skóry. Uważane są za jedne z najsilniejszych aktywnych składników do regeneracji skóry.

 

 

 

 

Co to właściwie jest?

 

Miedź jest pierwiastkiem naturalnie występującym w naszych tkankach, jedną z jej głównych ról jest działanie przeciwzapalne.

Peptydy miedziowe są małymi fragmentami białek, które mają wysokie powinowactwo z jonami miedzi. Peptyd miedziowy GHK-Cu łączy element miedzi z trzema aminokwasami, co czyni go tripeptydem.

 

Poziom tripeptydu GHK-Cu występującego naturalnie w organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem. W ludzkim osoczu poziom GHK-Cu wynosi około 200 μg / ml w wieku 20 lat. W wieku 60 lat poziom ten spada do 80 μg / ml.

 

 

Działanie

 

Peptyd miedzi wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, a także działa jako przeciwutleniacz. Promuje dodatkowo produkcję glikozoaminoglikanów. Badania kliniczne wykazały, że peptydy miedzi również usuwają uszkodzony kolagen i elastynę ze skóry i tkanki bliznowatej, ponieważ aktywują system skóry odpowiedzialny za te funkcje. Miedź jest kluczowym minerałem oksydazy lizylowej, enzymu, który splata razem kolagen i elastynę.

Ostatnie badania ujawniły zdolność tego peptydu do modulowania ekspresji dużej liczby ludzkich genów, generalnie odwracając ekspresję genów do zdrowszego stanu. Syntetyczny GHK-Cu jest stosowany w kosmetykach jako składnik reparacyjny i zapobiegający starzeniu.

 

 

Korzyści stosowania

 

Tak jak pisaliśmy powyżej, peptyd miedziowy ma działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne, może wspomagać gojenie się ran, stymulację kolagenu i przyciąganie komórek odpornościowych. W pielęgnacji skóry stosowany jest głównie jako składnik przeciwstarzeniowy, ale uważa się, że pomaga również w ogólnym zdrowiu skóry, w tym w poprawie tekstury skóry i leczeniu blizn. W produktach przeciwzmarszczkowych zwykle występuje w niższych stężeniach, mniej niż jeden procent.

GHK jest niesamowicie delikatny z bardzo małym prawdopodobieństwem na jakąkolwiek wrażliwość lub reakcję nawet na najbardziej delikatnej skórze. Jest alternatywą dla retinolu oraz innych składników, które mogą powodować zaczerwienienie lub być drażniące dla skóry twarzy.

 

Spektakularne wyniki działania przy poprawie parametrów skóry, czynią z peptydów niezwykle skuteczną metodę nieinwazyjnego odmładzania. 

Doskonałe rezultaty przynosi stosowanie maski na tkaninie, nasączonej serum z tripeptydem miedzi, która spowolni procesy starzenia, zredukuje zmarszczki i pomoże wygładzić linie mimiczne. To bardzo skuteczna profilaktyka przeciwstarzeniowa.

 

 

Więcej informacji o produkcie: https://lbiotica.pl/maska-peptydowa,469,pl.html 

archiwum