E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Olej z nasion czarnuszki - panaceum sprzed wieków

 

Jest bardzo wiele naturalnych składników, które stosowane były już przed wiekami, a we współczesnych czasach w znacznej mierze zostały zapomniane. Jednak, ze względu na dobroczynne działanie, firmy kosmetyczne zaczęły sobie o nich przypominać. Jednym z tych odwiecznych lekarstw, które ostatnio zyskały na popularności, jest olej z nasion czarnuszki (Nigella sativa). Wielu ekspertów w dziedzinie zdrowia twierdzi, że to rzeczywiście prawdziwe panaceum, które jest w stanie pomóc w leczeniu ‘wszystkiego’, od alergii po nadciśnienie.

 

Oczywiście nas najbardziej interesują kosmetyczne i pielęgnacyjne zalety czarnuszki,  jej wpływ na urodę i włosy.

 

 

Olej ten jest tłoczony bądź destylowany z nasion, dzięki czemu zawiera duże stężenia składników odżywczych, w tym: kwasu linolowego, mirystynowego, oleinowego oraz palmitynowego. Jest bogaty w przeciwutleniacze, witaminy z grupy B, żelazo, fosfor, cynk i miedź. Olej z nasion czarnuszki wykorzystywany był już przed 4000 lat i nadal pozostaje drogocennym remedium, szczególnie na włosy.

 

Jedną z najbardziej unikalnych zalet oleju z czarnuszki jest jego niesamowita zdolność do zapobiegania wypadaniu włosów. Do końca nie wiadomo, dlaczego tak się dzieje, ale nie trudno powiązać to z jego silnym działaniem przeciwutleniającym i właściwościami przeciwdrobnoustrojowymi. Poprzez wzmocnienie mieszków włosowych, olej wzmacnia również korzenie włosów i ich wzrost. Stąd może pomóc w odnowie i zapobiec nadmiernemu przerzedzeniu włosów.

 

 

Olej z Nigella sativa ma zdecydowanie więcej zalet, oto kilka z nich:

- silne właściwości przeciwbakteryjne pomagają zapobiegać infekcjom na skórze głowy

- właściwości przeciwgrzybiczne sprawiają, że jest to idealne serum do skóry głowy z łojotokowym zapaleniem skóry/egzemą - stanami, które zwykle powodują łupież

- właściwości przeciwutleniające mogą pomóc chronić skórę głowy przed procesem starzenia się włosów, który je osłabia

- zawiera tymochinon, środek przeciwzapalny - dlatego może być stosowany do zwalczania różnych przyczyn łysienia; może pomóc w zatrzymaniu stałej utraty włosów spowodowanej łysieniem bliznowatym

 

Specyficzny, bardzo bogaty skład oleju z czarnuszki sprawia, że idealnie nadaje się do nawilżania i dostarczania składników odżywczych do obszarów głowy, które najbardziej tego potrzebują. Chociaż istnieje mnóstwo leczniczych właściwości tego produktu, prawdopodobnie najlepiej znany jest właśnie jako olej do włosów.  

 

 

Najnowsza seria produktów od L’biotica - BIOVAX BOTANIC,  została opracowana i stworzona na bazie certyfikowanego, organicznego oleju z nasion czarnuszki oraz ekstraktu z czystka. Składniki aktywne, z organicznych upraw, gwarantują skuteczne i bezpieczne działanie oraz najwyższą jakość.

 

archiwum