E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Nasz sekret piękna - maski w postaci nasączonej tkaniny

 

 

 

Maski w postaci nasączonej tkaniny są doskonałym przykładem produktu, który w krótkim czasie przynosi oczekiwany rezultat. Zachwycają efektem nawilżonej i zrewitalizowanej skóry. Niemal natychmiastowo rozjaśniają zmęczoną cerę. Nadają skórze młody wygląd i blask, przeciwdziałają przedwczesnym procesom starzenia.

 

 

 

Zanim moda na tzw. selfie z maską na tkaninie obiegła już właściwie cały świat, produkty znane były od wieków w krajach Dalekiego Wschodu. Legenda głosi, że w starodawnej Japonii, słynące ze swej urody gejsze, kładły płachty jedwabiu nad garnuszkiem z gotującymi się ziołami, po czym ową płachtę aplikowały na twarz. Czy tak powstał pomysł na „sheet mask”, czyli bardzo popularne w Azji maseczki na tkaninie? Pewności nie mamy, za to jedno wiemy – maseczki tego typu są zbawienne dla naszej cery. Nic dziwnego, że w krótkim czasie zdobyły uznanie tak wielu kobiet, stając się „the must have” w pielęgnacji.

 

Wachlarz dostępnych masek jest bardzo szeroki. Każdy znajdzie wariant odpowiedni dla indywidualnych potrzeb swojej cery. Maski na tkaninie i ich bardziej zaawansowane kuzynki – maski hydrożelowe – to szybki i łatwy sposób na dostarczenie skoncentrowanych składników aktywnych w głąb skóry.

 

Maseczki mogą mieć bardzo zróżnicowane składy. Zawierają dodatkowe substancje nawilżające cerę, takie jak gliceryna, kwas hialuronowy oraz sprawdzone składniki aktywne np. retinol, witaminę C czy kolagen. Prawdziwa moc tkwi w formie – płacie nasączonym aktywnym serum. Maska spełnia rolę filtra, który w połączeniu z ciepłotą ciała stopniowo uwalnia składniki aktywne oraz zapobiega parowaniu. Wszystkie dobroczynne składniki, zamiast uchodzić w powietrze, są pochłaniane i wprowadzane w głąb skóry.

 

Maska w postaci tkaniny, silnie nasączonej aktywnym serum, to profesjonalny zabieg do samodzielnego wykonania w domu. Maseczkę należy zostawić na twarzy na około 15-20 min. Tyle wystarczy, abyś poczuła się zrelaksowana, a Twoja twarz nabrała świeżego wyglądu. Zapewnij sobie domowy salon SPA!

archiwum