E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Intensywna hydroterapia skóry

  

W ciągu 10 dni dochodzi do wymiany ok. 50% całkowitej ilości wody zawartej w naszym organizmie. Lekarze i dietetycy rekomendują wypijanie ok. 1,5 - 2 litrów płynów dziennie, przy czym istotną rolę odgrywa tutaj tryb życia. Większe zapotrzebowanie wykazuje organizm pasjonata sportów, mniejsze oosoby mało aktywnej ruchwo, spędzającej czas za biurkiem. 

 

Warto, by w przyswajanych płynach przeważała właśnie woda. Jest zdrowa (mineralna lub źródlana -  z bezpiecznego ujęcia) i bezkaloryczna. 

 

 

 

Picie wody ma duży wpływ na stan zdrowia i kondycję fizyczną, ale już znacznie mniejszy na nawilżenie skóry. Spożywana H2O nie dociera do wierzchniej warstwy skóry. Z pomocą przychodzi właściwa pielęgnacja. 

Pamiętaj, aby nawilżać skórę przez cały rok, ale latem postaraj się robić to jeszcze intensywniej. Wysokie temperatury i znaczna wilgotność powietrza, wzmagają parowanie wody z organizmu i powodują silniejsze przesuszanie naskórka. 

 

 

 

 

                W nawilżaniu cery niezastąpione są produkty, zawierające kwas hialuronowy, który doskonale wiąże wodę. 

Innowacyjne maseczki oraz hydrożelowe płatki pod oczy L'biotica, poza intensywnym nawilżeniem, doskonale poprawiają jędrność skóry i zapobiegają przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek. Produkty zawierające kwas hialuronowy dodatkowo nadają uczucie świeżośći i sprężystości. 

archiwum