E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Gęste i mocne włosy - Jak zapobiec ich wypadaniu?

 


Nasze włosy są ciągle narażone na zagrożenia, takie jak wolne rodniki, wiatr, chlor, spaliny, a także wpływ zabiegów fryzjerskich i złą dietę. Wszystkie te czynniki sprawiają, że włosy są matowe i osłabione. Codzienna utrata 40-100 włosów to naturalny efekt fizjologiczny. Problem zaczyna się, gdy ta ilość drastycznie wzrasta i coraz więcej znajdujemy ich na poduszce czy grzebieniu.

 

 

 

 

Dlaczego włosy wypadają
Nadmierne wypadanie włosów to reakcja organizmu na wszelakie czynniki środowiskowe: zewnętrzne i wewnętrzne, związane z działaniem hormonów i uwarunkowaniami genetycznymi. Łysienie androgenowe u mężczyzn, okres ciąży i karmienia, menopauza u kobiet, nieprawidłowe odżywianie, stres, zmęczenie, depresja, zmiana pór roku powodują, że niedożywiona i niedotleniona cebulka włosa, zagnieżdżona w brudnym, pełnym sebum mieszku włosowym obumiera i kurczy się, włos staje się słabszy, matowy i cienki, ostatecznie wypada. Wiek również działa na nasza niekorzyść. Wraz z upływem lat korzenie włosów starzeją się i przerzedzają coraz bardziej. Dzieje się tak głównie z powodu zaburzeń ukrwienia oraz włóknienia.

 

Jak sobie pomóc
Gdy pojawiają się kłopoty z włosami, trzeba zrobić wszystko żeby je ratować. Doskonale sprawdzają się specjalistyczne kosmetyki zapobiegające wypadaniu. Regularne ich stosowanie powoduje zmniejszenie utraty włosów i wpływa na szybszy rozwój mieszków włosowych. Ratunek powinien przyjść również „od środka”. Chodzi o dostarczenie włosom, w fazie ich wzrostu, odpowiednio dobranej kompozycji witamin i minerałów. Jeżeli odżywiamy się racjonalnie, to organizmowi zapewniamy odpowiednią ich ilość, a wtedy włosy są zdrowe i piękne. Możemy wspomóc się również odpowiednim suplementem, np. L’biotica Włosy i Paznokcie - program Biovax Optimum 28, który zawiera wszystkie niezbędne substancje.

 

Efekty właściwej kuracji
Po zastosowaniu właściwej kuracji, możemy cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami, które przestają wypada, odrastają nowe, zwiększa się ich gęstość, są wzmocnione i pogrubione u nasady. Dzięki prawidłowej, dostosowanej do naszych potrzeb, pielęgnacji zapewniamy sobie odpowiednie nawilżenie skóry głowy, odżywione, miękkie i puszyste włosy.

 

archiwum