E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Dobra mascara to nie wszystko - pielęgnacja rzęs i brwi

 

Piękny wachlarz rzęs i zadbane brwi podkreślają siłę i urok kobiety, cała twarz wydaje się piękniejsza.

 

Z anatomicznego punktu widzenia, rzęsy powinny stanowić przede wszystkim ochronę oka. Oczywiście, aby dobrze spełniać swoją funkcję muszą być w dobrej kondycji. Walory estetyczne to teoretycznie tylko wartość dodana, ale jest ona jak najbardziej oczekiwana i pożądana przez wszystkie kobiety. 

 

 

 

Jednak wiele z nas, poza stosowaniem tuszu, w celu poprawienia wyglądu, raczej nie zastanawia się nad ogólnym stanem i zdrowiem naszych rzęs. Zakup mascary również powinien być przemyślany i rozsądny. „Unikajmy tych, zawierających w swoim składzie alkohol etylowy, który ze względu na właściwości bardzo wysusza, powodując kruchość i uszkodzenie rzęs. Najlepsze są tusze wolne od parabenów i ftalanów” – radzi Olga Chrzanowska, ekspert ds. chemii kosmetycznej L’biotica. „Mascarę powinno się wymieniać co 3 – 6 miesięcy. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko rozwoju drobnoustrojów, które mogą powodować osłabienie rzęs, a co gorsza, infekcje oka” – dodaje pani Olga.

 

 

ODPOWIEDNIA PROFILAKTYKA ZDZIAŁA CUDA

Chcesz by twoje rzęsy wyglądały zniewalająco, były odżywione i zregenerowane - Nic prostszego! W celu utrzymania zdrowych rzęs należy, codziennie przed snem, dokładnie oczyszczać okolice oczu. Zaleca się stosowanie delikatnych środków do demakijażu, najlepiej przeznaczonych do oczu wrażliwych. Podczas usuwania makijażu nie należy zbyt mocno pocierać wacikiem. Jest to najczęściej popełniany błąd, jeżeli chodzi o pielęgnację rzęs.

Kolejnym krokiem, powinna być aplikacja odpowiedniego kosmetyku wzmacniającego. Tak jak stosuje się na noc kremy do twarzy, należy również stosować odpowiedni preparat do rzęs – to klucz do prawidłowego ich odżywienia i przyspieszenia naturalnego wzrostu.

 

 

TRZY PRODUKTY - JEDEN CEL, CZYLI SEKRET SKUTECZNEGO DZIAŁANIA 

Sekretem skutecznej kuracji rzęs i brwi, jest zestaw trzech uzupełniających się preparatów z serii L’biotica PROFESSIONAL THERAPY. Serum REPAIR LASH o1 DAY- wzmacniające rzęsy i brwi, REPAIR LASH o2 NIGHT- regenerujący krem na noc oraz serum ACTIVE LASH, o skoncentrowanym składzie oraz intensywniejszym działaniu. Produkty te, idealnie uzupełniają swoje działanie, co w rezultacie trzykrotnie wzmacnia efektywność kuracji.

 

 

Unikalna oraz bezpieczna dla oczu formuła serum ACTIVE LASH, aktywnie stymuluje wzrost rzęs i brwi, wzmacnia je oraz hamuje ich wypadanie. Regularne stosowanie produktu sprawia, że w zaledwie parę tygodni rzęsy stają się widocznie dłuższe, a brwi zyskują na gęstości.

Zadaniem pozostałych dwóch preparatów, jest intensywna pielęgnacja, regeneracja oraz wspomaganie procesu naturalnego wzrostu rzęs i brwi.

Serum REPAIR LASH o1 DAY, dzięki swojej innowacyjnej formule PEPTID + KERATIN ActiveComplex odżywia osłabione rzęsy, przywraca im sprężystość, połysk i naturalnie zdrowy wygląd. Jego delikatniejsza receptura i działanie sprawiają, że stanowi doskonałą, bazę pod codzienny makijaż.

Natomiast naturalny krem do rzęs REPAIR LASH o2 NIGHT, stymuluje nocny cykl regeneracji oraz wzrost rzęs i brwi, zapewnia im nawilżenie oraz zdrowy wygląd.

 

Wygodna i prosta aplikacja wszystkich trzech kosmetyków jest ich dodatkowym atutem.

archiwum