E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Czym spowodowane są ciemne kręgi pod oczami oraz jak im zapobiegać

 

Często twierdzi się, że cienie wokół oczu spowodowane są  przemęczeniem, ciężką pracą czy nie wystarczającą ilością snu. Chociaż może to być prawdą, niepodważalne jest to, że ogromną rolę odgrywają tutaj geny.

 

Co dokładnie dzieje się w organizmie, gdy pojawiają się cienie pod oczami lub wokół nich?

Mówiąc najprościej, cienie pod oczami są wynikiem cienkiej skóry pod oczami, przez którą mogą być widoczne naczynia krwionośne, bardziej niż w jakimkolwiek innym miejscu naszego ciała. Dla porównania, skóra wokół oczodołów ma przeciętnie ok. 0,5 mm grubości, a na większości ciała średnio 2 mm. 

 

Jak wiecie, żyły często wyglądają na niebieskie, nie dlatego, że krew jest niebieska, lecz dlatego, że tkanka podskórna przepuszcza tylko niebieskie i fioletowe fale światła. Zależnie od koloru naszej skóry, żyły czasami wydają się być zielonkawe lub brązowawe. Osoby o wyjątkowo jasnej karnacji, takie jak albinosi, zwykle mają żyły bliższe rzeczywistemu kolorowi krwi - ciemnofioletowe lub ciemnoczerwone. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ ta sama koncepcja dotyczy skóry pod oczami. Te ciemnoniebieskie kręgi są zwykle wynikiem odbijania się naczyń krwionośnych, znajdujących się tuż pod powierzchnią niewiarygodnie cienkiej skóry.  

 

Jednym z powodów występowania cieni jest to, że z wiekiem nasza skóra traci elastyczność i zdolność regeneracji, przez co staje się cieńsza. Dlatego często osoby starsze będą miały raczej wyraźne ciemne kręgi wokół oczu, bez względu na to czy się wysypiają czy nie. Tak jest w przypadku osób genetycznie predysponowanych do posiadania cienkiej skóry pod oczami, to po prostu biologia. 

 

Inny problem, który może powodować ciemne kręgi pod oczami to przebarwienie okolicy oka - melanoza okołooczodołowa. jest to stan spowodowany zwiększonym wytwarzaniem melaniny w okolicy oczodołów. W większości przypadków, jest to jednak przypadłość osób ciemnoskórych. 

 

Objawiem, który niestety idzie w parze z cieniami pod oczami jest obrzęk, tak zwane worki pod oczami. U młodych ludzi prawie zawsze objaw ten jest spowodowany gromadzeniem się płynu pod oczami, z powodu choroby, alergii lub po prostu nadmiernego spożycia soli, która może powodować zatrzymywanie wody w organizmie. Co za tym idzie, zwiększony nacisk na skórę i naczynia krwionośne, które zbliżą się do powierzchni skóry, stając się bardziej widoczne.

 

 

Więc jak zapobiegać tym niepożądanym objawom naszej natury?

 

Nieestetyczne cienie pod oczami doskonale zredukuje rozświetlająco - nawilżający sztyft. ACTIVE DARK OUT skutecznie zniweluje niechciany kolor, doda spojrzeniu świeżości i blasku. Rozświetli optycznie skórę oraz pomoże pozbyć się oznak zmęczenia. To błyskawiczny sposób na pozbycie się efektu 'pandy'. Produkt może stosować każdy, jest bardzo łatwy i wygodny w użyciu oraz dostosowany do każdego odcienia skóry. 

 

Doskonałym remedium na oba problemy - cienie i obrzęki, są hydrożelowe płatki chłodzące, które po uprzednim schłodzeniu w lodówce rewelacyjnie ukoją opuchnięte okolice oczu, rozjaśnią i rozświetlą cerę. Przyjemny chłód obkurczy naczynia krwionośne, przez co staną się mniej widoczne. Płatki sprawią, że skóra pod oczami będzie idealnie nawilżona i pełna blasku. Aktywne działanie kompresu poprawi jędrność skóry oraz wyeliminuje oznaki zmęczenia.

 

 

 

Więcej o produktach:

ACTIVE DARK OUT Reduktor cieni pod oczami: https://lbiotica.pl/active-dark-out,429,pl.html

Kolagenowe płatki pod oczy CIENIE I OBRZĘKI: https://lbiotica.pl/kolagenowe-platki-pod-oczy,103,pl.html

Chłodzące płatki pod oczy ZŁOTY KOMPRES: https://lbiotica.pl/chlodzace-platki-pod-oczy,378,pl.html 

Chłodzące płatki pod oczy DIAMENTOWY KOMPRES: https://lbiotica.pl/chlodzace-platki-pod-oczy,377,pl.html 

 

archiwum