E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Bogactwo owocu opuncji - najdroższy olej świata

 

 

Opuncja figowa (Opuntia ficus-indica) jest to gatunek kaktusa, pochodzący z Meksyku. Uprawia się ją również w innych krajach, chrakteryzujących się ciepłym klimatem, np. na południu Europy czy w Maroko.

 

Owoce mają owalny kształt, przyjmują różne barwy, od zielonej i żółtej, poprzez pomarańczową do czerwonej. Skórka opuncji jest dość twarda, zaopatrzona w wypustki. Miąższ ze środka jest natomiast miękki, soczysty z dużą ilością, drobnych, czarnych nasion. To właśnie one są źródłem ‘bogactwa’.

 

 

 

Olej z opuncji figowej należy do najdroższych i najbardziej luksusowych olejów kosmetycznych na świecie.

Do wyprodukowania 1 litra oleju z potrzeba ok. 1 miliona pestek, pieczołowicie wydobywanych z owoców o łącznej masie ok. 500 kilogramów. Proces ekstrakcji oleju, polegający na tłoczeniu na zimno, jest niezwykle żmudny i mało wydajny. Po wysuszeniu na słońcu, pestki opuncji stają się bardzo twarde i zawierają tylko ok. 6% składników tłuszczowych! Warto się jednak "wysilić", ponieważ olej z opuncji, ze względu na swoje unikalne właściwości, znajduje szerokie zastosowanie w dermokosmetyce i w pielęgnacji włosów. 

 

 

Olej z opuncji zawiera bogactwo składników odżywczych:

- witaminę C,

- kwas linolowy Omega 6, który doskonale nawilża, nawadnia i uelastycznia – wzmacnia warstwę lipidową,

- fitosterole, regulujące procesy wewnątrzkomórkowe, wzmacniające barierę naskórka i hamujące utratę wody, 

- gamma tokoferol (wit. E), silnie antyoksydacyjny, chroniący przed działaniem wolnych rodników i hamujący procesy starzenia komórek. 

 

 

Przygotowując nową serię L’biotica BIOVAX® Opuntia Oil & Mango czerpaliśmy z bogactw natury. Wyjątkowe właściwości oleju z opuncji zainspirowały nas do stworzenia produktów, dzięki którym zniszczone i bardzo zniszczone włosy nabiorą zdrowego połysku, jedwabistej gładkości. Regularne stosowanie zapewni Twoim pasmom intensywną regenerację i zdrowy wygląd. 

 

 

Dowiedz się więcej o produktach:

1. Maska intensywnie regenerująca OPUNTIA OIL & MANGO

2. Szampon intensywnie regenerujący OPUNTIA OIL & MANGO

 

archiwum