E-sklep

Zobacz spot reklamowy Biovax

WIEDZA
trendy i aktualności

Olej z rokitnika - źródło pięknych włosów

 

Jeżeli uważasz, że twoje włosy nie są w najlepszej kondycji to kosmetyki z olejem z rokitnika mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz. Olejek rokitnikowy stymuluje wzrost zdrowych pasm, poprawiając przy tym ogólny stan włosów oraz skóry głowy.  

 

 

Składniki odżywcze

Olej z rokitnika ma bursztynową barwę i stosunkowo rzadką konsystencję. Posiada jednak bardzo bogaty profil odżywczy, korzystny dla włosów i skóry głowy.

 

 

Witaminy A i E

Witaminy te aktywnie uczestniczą w procesach odmładzania i odbudowy błon komórkowych oraz są doskonałymi przeciwutleniaczami, które pomagają zwalczać starzenie się włosów i skóry, eliminując suchość, kruchość, osłabienie i łamliwość.

Witaminy z grupy B

B1, B2 oraz B6 w połączeniu są odpowiedzialne za przekształcanie żywności w energię, są niezbędne do odmładzania i budowania zdrowych komórek skóry oraz włosów. Witamina B6 dodatkowo odpowiedzialna jest za tworzenie i stymulację zdrowych komórek krwi, które transportują tlen i niezbędne składniki odżywcze w całym ciele i do włosów.

Witamina C

Właściwości przeciwutleniające tej witaminy są bardzo korzystne w walce z wolnymi rodnikami i czynnikami środowiska, które mogą powodować strukturalne uszkodzenia białek we włosach. Pomagają przy tym w zapobieganiu łamliwości i rozdwajaniu końcówek.

Aminokwasy

Włosy zbudowane są z wiązań keratynowych, a keratyna z aminokwasów. Są one niezbędne do uzupełniania ubytków we włosach, które doznały uszkodzeń mechanicznych bądź chemicznych oraz do wspierania zdrowego wzrostu włosów.

 

 

Podsumowując, olej z rokitnika ma bardzo zbawienny wpływ na włosy. Oto jego zalety:

- zapobiega rozdwajaniu końcówek

- pomaga zapobiegać powstawaniu łupieżu

- sprawia, że włosy stają się lśniące i pięknie błyszczą

- wspomaga odrost zdrowych włosów

- pomaga zwiększyć objętość

 

 

Na bazie oleju rokitnikowego, stworzyliśmy serię kosmetyków do pielęgnacji włosów, dodatkowo wzbogaconą o kompleks detoksykujący – Urban Detox Complex oraz mieszaninę drogocennych olejów Mystic Oil. Opracowane zostały receptury nawilżające, regenerujące oraz balansujące. Dbając o codzienną higienę, zapewniają ochronę i wzmocnienie włosów. L’biotica Vita Organica to połączenie nowoczesnej formuły i naturalnych składników.

 

 Więcej o produktach: https://lbiotica.pl/seria-rokitnik,531,pl.html 

 

archiwum